Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.
Proponujemy Państwu szeroką gamę siatek ogrodzeniowych, które można zastosować w wielu dziedzinach życia.

Siatki ogrodzenioweBudowa ogrodzenia wokół posesji wymaga minimum wiedzy na temat podstawowych elementów dobrego ogrodzenia. Wszyscy znamy siatki ślimakowe zwane po prostu plecionymi. Jednak, kiedy dochodzi do dylematu, jaką siatkę wybrać, jaka będzie najlepsza do naszego ogrodzenia szybko okazuje się, że w niezliczonej ofercie firm produkujących siatki ogrodzeniowe nie bardzo potrafimy wybrać w sposób świadomy odpowiedniej dla nas siatki, podobnie jest z akcesoriami, jakie stosuje się do stawiania siatki. Czy warto zastosować naciągacz? Jakiej grubości drut naciągowy wybrać? Jaki słupek, jaka grubość, długość, a może powlekany PCV? Są także plastikowe z tworzywa sztucznego.

Siatki ogrodzeniowe można podzielić na:


Siatki ogrodzeniowe


Siatka ogrodzeniowa powlekana otuliną PCV


Siatka powlekana otuliną PCV jest aktualnie najbardziej popularnym materiałem do budowy wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Zaletą tej siatki jest niewątpliwie korzystny wygląd (produkowana może być w wielu kolorach) jak i duża odporność na warunki atmosferyczne. Dobrej jakości otulina powinna przetrwać bez utraty szczelności i koloru powłoki przez minimum 25 lat, wiadomo jednak, że dobrze zamontowana posłuży znacznie dłużej. Otulina PCV, jaką siatka ogrodzeniowa jest powleczona musi spełniać wiele kryteriów, przede wszystkim być neutralna dla środowiska
Siatka powlekana jest niewspółmiernie bardziej miękka od standardowej ocynkowanej ze względu na technologię produkcji , a co za tym idzie należy ostrożniej obchodzić się z nią przy montażu. Płot wykonany z takiej siatki należy szanować, przechodzenie przez płot wiąże się zazwyczaj z deformację siatki i stałym, widocznym zniekształceniem.
Powłokę siatki należy bezwzględnie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, szczególnie przed ogniem. Nie wolno palić w bliskiej odległości ognisk, tym bardziej wypalanie traw przy ogrodzeniu. Nawet, jeżeli powłoka PCV nie spali sie w momencie kontaktu z ogniem straci swoje właściwości i przy okazji najbliższego mrozu po prostu popęka.
Do prawidłowego montażu i ułożenia siatki powlekanej konieczny jest drut naciągowy. Aby ogrodzenie miała odpowiednia sztywność, konieczne jest zastosowanie drutu o grubości minimum 2,5/3,5 w ilości: dół siatki, góra siatki i dodatków drut w środku nie rzadziej niż 50-80cm w zależności od grubości drutu, z którego wykonano siatkę.

Czym cechuje się dobra siatka powlekana?

Dobra siatka powlekana wykonana jest z drutu stalowego ocynkowanego. Dopiero na warstwę cynku nakładana jest powłoka plastyczna PCV. Wbrew pozorom warstwa cynku jest bardzo ważna. W przypadku uszkodzenia warstwy PCV doszłoby do szybkiej korozji drutu i w rezultacie osłabienia całego ogrodzenia. W przypadku warstwy cynku, jeżeli uszkodzenie jest małe, cynk oxyduje i zalepia "dziurę”, co sprawia, że uszkodzenie powłoki plastycznej nie wpływa na pogorszenie parametrów siatki.

Siatki ogrodzenioweStruktura drutu powlekanego jest bardzo ważna. A jak to w życiu bywa najważniejsze jest to, czego nie widać, czyli warstwa cynku pod otuliną PCV. Warstwa ta powinna charakteryzować się parametrem - minimalna grubość powłoki 70g na metr kwadratowy.

 

 

 

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana

 

Siatki ogrodzenioweDrut Ocynkowany, z którego produkowane są siatki posiada wiele zalet.
Otulina PCV sprawia, iż drut relatywnie jest bardziej miękki i mniej odporny na odkształcenia. Podstawową sprawą jest warstwa cynku, liczona w gramach powłoki cynkowej na metr kwadratowy powierzchni. Właśnie od grubości tej powłoki zależy trwałość ogrodzenia. Przyjmuje się, iż rocznie utlenia się około 70g cynku n a metrze kwadratowy. Czyli prosto tłumacząc, jeżeli kupimy siatkę z drutu ocynkowanego gdzie powłoka warstwy cynkowej wynosi 70g/m2 po roku na wolnym powietrzu po powłoce nie będzie już śladu. Najczęściej wykonuje się powłokę o grubości 70-80g.m2. Taka powłoka cynku powinna być jedynie stosowana do siatek powlekanych .

Mimo dużego powodzenia siatek powlekanych, siatki ocynkowane są używane do bardziej profesjonalnych rozwiązań. Siatka ocynkowana jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście powłoka cynkowa także może ulec uszkodzeniu, tutaj przy grubej powłoce cynku około 220g/m2 problem nie jest tak bardzo znaczący gdyż cynk utleniając się jak gdyby zalepia ubytki. I nawet, jeżeli pojawi się małe uszkodzenie, uszkodzenie szybko "samo się" naprawi.

 Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt